BLOG

Sprinkler Sistemi Nedir?

Sprinkler Sistemi Nedir?, Püskürtme yaparak söndürme işlemini gerçekleştiren ve geniş bir alana söndürme maddesini yayan sprinkler söndürme sistemleri en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Etkili olmasının nedenlerinden bir tanesi otomatik olarak monte edilebilmesidir. Mekana istenilen miktarda sprink sistemi takılabilir. Sprinkler sistemleri yangının başladığı anda herhangi bir kör nokta bırakmadan müdahale edilmesini sağlar. Tavanlara montaj gerçekleştirilerek sprinkler özelliğini en etkili şekilde kullanabilirsiniz. Yangın alevlerinden ortaya çıkan dumanı anında algılayan bu sistemler hemen devreye girecektir. Özellikle ekonomik değeri yüksek olan malzemelerin bulunduğu her türlü işletmede sprinkler söndürme sistemlerin hayat kurtarıcı role sahiptir.

A ve C türündeki yangın sistemlerinde sprinkler kullanılarak püskürtülen sulu söndürücüler hızlı sonuç almanıza yardımcı olur. Sprinkler söndürme sistemi bu yangın türlerinde olumlu sonuç alınmasını sağlar.

Sprinkler Sistemi Ne Demek

Bu sistemler yangın sırasında ucundaki sprinklerden söndürücü maddeyi püskürterek ateşin sönmesini sağlar. Alevlerin hızlı şekilde söndürülmesi ve ekonomik kayıpların önlenmesi en büyük avantajlarından bir tanesidir. Sprinkler kurulmadan önce tüm teknik hesaplamaların iyi şekilde yapılması gerekir. Yangına hızlı müdahale etmek can ve mal kayıplarını minimum orana düşürmek için son derece önemli bir konudur.  Alevlerin büyümesini önlemesi, artan ısının azaltılması için sprinkler sistemlerinden yararlanmanız gerekir.

Sprinkler Sistemi Zorunluluğu

Binaların yangından korunması mevzuatında sprinkler sistemlerinin zorunlu olarak kurulması gerekiyor. İnsanların gruplar halinde gezebildiği ya da etkinlik içerisinde bulundukları AVM gibi alanlarda sprinkler sistemi kullanılmalıdır.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

PROFESYONEL TESTEK ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN.

> 0532 703 75 09 <

> 0532 711 74 23 <

> 0530 842 39 38 <

1 KİŞİYE REFERAN OLUN ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ % 5 İNDİRİMİ KAPIN.

Nerde Olursanız Olun Bizim İçin Hiç Fark Etmez.

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEBİNDE BULUNDUĞUNUZ ANDAN İTİBAREN Maxsimum 24 SAAT İÇERİSİNDE BELİRTMİŞ OLDUĞUNUZ ADRESTE OLACAĞIZ.

Sprinkler söndürme sistemi bu yangın türlerinde olumlu sonuç alınmasını sağlar.