Karaboğa Yangın Merdiveni

Karaboğa Yangın Merdiveni

Karaboğa yangın merdiveni yönetmelikte belirtilen bütün özelliklere sahiptir. Yangın merdivenleri tehlike anında can kaybını önlemeye yardımcı olduğundan dolayı yangından kurtulmak üzere tasarlanmış olmalıdır. Bunun yanı sıra yangın esnasında itfaiyecilerin binaya rahat girebilmeleri ve yangına müdahale edebilmeleri açısından da yangın merdivenleri önem taşımaktadır.

Genel olarak yangın merdivenlerinin kapıları tehlike anında binadan kaçışa hazır halde bulundurulmalıdır. Bunun için merdivene çıkış kapılarının anahtarı yangın anında kolay erişilebilecek bir yerde muhafaza edilmelidir. Ancak özellikle büyük şehirlerde yangın merdiveni aracılığıyla hırsızlık vakaları meydana gelmektedir. Bu açıdan karaboğa yangın merdivenleri tam donanımlı ve güvenlikli olması sayesinde hırsızlık gibi olaylara imkan vermemekte, güvenliği sağlamaktadır.

Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni ne kadar kaliteli olursa yangın esnasında can kaybı da o kadar az olmaktadır. Kalitesiz ve dayanıksız malzemelerden üretilen yangın merdivenleri bir süre sonra kendiliğinden ve hava şartlarından dolayı kullanılamaz hale gelebilmektedir. Oysa bu durum kaliteli ve dayanıklı yangın merdivenleri için söz konusu değildir. Dolaysıyla yangın merdiveni yaptırırken öncelikle kalite ön planda tutulmalı daha sonra fiyat unsuruna bakılmalıdır.

Yangın merdivenler çeşitli modellere ayrılmaktadır. Bu modellerden hangisinin tercih edileceği kullanılacak olan binaya göre değişmektedir. Dairesel yangın merdivenleri mekandan tasarruf sağlamasına karşın insanların kolay inmesine engel olabilmektedir. Bu nedenle genellikle z tipi yangın merdivenleri toplu alanlarda daha çok tercih edilmekte, binalarda yaşayan kişiler yangına karşı koruma altına alınmaktadır.

Karaboğa Yangın Merdiveni Fiyatları

Karaboğa yangın merdiveni fiyatları incelendiğinde fiyatların değişken olduğu görülür. Çünkü her bina birbirinden farklı olduğundan dolayı bu binalara yapılacak olan yangın merdivenleri de birbirinden farklıdır. Bu nedenle yangın merdiveni yapımı için ödenecek ücret binalar arası farklılık göstermektedir.

Yangın merdivenleri yangın esnasında yaklaşık iki saate kadar dayanıklılık özelliğine sahiptir. Bu süre zarfında binada bulunan kişilerin dışarı çıkması gerekir. Ayrıca yangın merdiveni üretiminde paslanmaz çelikten yapılmış malzemelerin kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede yangın merdiveni uzun ömürlü olmakta ve tehlike anlarında can güvenliğini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Yangın merdivenlerinde fiyattan önce kalitenin düşünülmesi gerekmektedir.