BLOG

Yangın Sprink Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Yangın Sprink Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Yangın sprink sistemleri nedir? Sprinkler sistemleri yangınlardan korunmanın önemli bir parçasıdır. Bir yangın sprinkler sistemi, mal hasarını önleyebilir ve çalışanların, müşterilerin veya kiracıların yaralanma riskini azaltabilir. Ancak bir yangın sprinkler sistemi tam olarak nasıl olmalıdır?Bir yangın sprinkler sisteminin nasıl çalıştığını anlamak, mülkünüz için doğru sistem türünü belirlemenize yardımcı olabilir. Yangın sprinkler sistemleri, bir yangın durumunda genellikle ilk savunma hattıdır - ancak yalnızca düzgün çalışıyorlarsa. Yangın sprinkler sistemlerinin işlevsel ve kurallara uygun olduğundan emin olmak için düzenli test, inceleme ve bakım programını izlemeniz çok önemlidir.

Yangın sprinkler sisteminin avantajları

Yangın sprinkler sistemi tam olarak nasıl olmalıdır?Yangın sprinklerleri ısıyı algılar. Popüler inanışın aksine, yangın sprinklerleri duman tarafından tetiklenmez. Isı, ateşten çıkan dumanla yukarı doğru taşındığından, yapılması kolay bir hatadır. Ancak tetikleyici dumansa, ofis mutfağında tostunuzu yakmak, mutfağı bir yangın sprinkler başlığından suyla ıslatmak için yeterli olabilir.Yangın sprinklerleri, yüksek ısı sprinkler sistemini tetiklediği için çalışır. Bir alev tutuştuğunda, doğrudan üstündeki hava hızla ısınır.

 Bu sıcak hava yükselir ve tavan boyunca yayılır. Hava yeterince sıcak olduğunda ve sprinkler başlığına ulaştığında zincirleme reaksiyonu tetikler.Çoğu sprinkler başlığı, gliserin bazlı bir sıvı ile doldurulmuş bir cam ampule sahiptir. Bu sıvı, 135 ile 165 derece arasında ısıtılan hava ile temas ettiğinde genleşir. Sıvı genleştiğinde cam sınırlarını kırar ve sprinkler başlığı devreye girer. Karaboğa Mühendislik firması olarak kaliteli ve sağlam yangın sprinklerin imalatını yapmaktayız. Detaylı bilgi için telefon numaramızla iletişime geçebilirsiniz.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

Yangın sprink sistemleri nedir? Sprinkler sistemleri yangınlardan korunmanın önemli bir parçasıdır.

Yangın sprink sistemleri nedir? Sprinkler sistemleri yangınlardan korunmanın önemli bir parçasıdır.