Yangın Söndürme Sprinkleri Hakkında

Yangın Söndürme Sprinkleri Hakkında

Yangın günümüzün bitmek bilmeyen sorunudur. Yangın esnasında oluşan sorun için en doğru hareket yangın söndürme sprinkleridir. Özellikle doğru bina için doğru sistemi kuran yangın söndürme sprinkleri başarılı olabilmektedir. Bunun yanında Maltepe yangın söndürme sprinkleri firması en gelişmiş yangın korunum sistemlerine sahiptir.

Yangın Söndürme Sprinkleri Hakkında

Yangın söndürme sprinklerinin kullanıma göre 4 farklı çeşidi vardır. Yanıcı madde, raf düzeni, donma riski, boru montaj güzergâhına ve doğal afetlere göre en uygun yangın söndürme sprinkleri ayarlanmaktadır. Buna göre bir nozul modeli seçilir. Ayrıca yangın söndürme sprinkleri modeline göre vana grupları hazırlanır. Buna göre ıslak borulu, kuru borulu veya gazlı yangın söndürme sprinkleri seçilmektedir.

Bununla birlikte Maltepe yangın söndürme sprinkleri ıslak borulu yangın söndürme sprinklerine sahiptir. En önemli özelliği otomatik sprinkler belli bir su kaynağına bağlıdır. Yangın esnasında oluşan ısıyla sprinkler açılır ve içeriye su dolar.

F200 Gazlı söndürme sistemleri

En çok tercih edilen yangın söndürme sistemi olarak F200 gazlı söndürme sprinkleri bilinmektedir. Çünkü renksiz ve kokusuzdur. En dikkat çekici özelliği insana ve uygulanan yere zarar vermemesidir. Maltepe yangın söndürme sprinkleri, F200 gazlı söndürme sprinklerine sahiptir. Yangın olan yere püskürtülerek kullanılır. En şaşırtıcı bilgi ise gaz fiziksel bir gazdır ve Halon gazıdır. Maltepe yangın söndürme sprinkleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için karabogamuhendislik@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz.