Yangın Müdahale Romorkları

Yangın Müdahale Romorkları

Günümüzde binaların yangından korunması kadar hareketli olan ve geniş alanlarda yangın söndürülmesinde kullanılan yangın söndürme sistemi parçası olan Yangın Müdahale Romorkları da yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. İtfaiye gelene kadar yangına müdahale etmek için ideal çözüm ortaklarınız olan bu römorklar mobil olmaları ve kolayca taşınabilmeleri nedeniyle   geniş alanlar üzerine kurulu fabrikalar, çiftlikler,  işletmelerde mutlaka bulunması gereklidir. Yangın müdahale römorkları belirli uzunlukta ve çaplarda silindirlerden yapılan, bir adet doldurma kapağı ile bir adet küçül pompaya sahip olan yangın anında hortumu ile suyu tazyikli bir şekilde yangın alanına püskürten mobil yangın dolapları gibi düşünülebilir. Kapasiteleri belirli hacimlerde olan bu römorklar 2 tekerli taşıyıcı üniteleri ile kolaylıkla yangın alanına ulaştırılabilir ve yangına müdahale edilmesi sağlanabilir.

Yangın Müdahale Romorkları, sürekli olarak dolu tutulması gereken, römork kapasitesine göre ideal pompa seçimi yapılarak aylık periyotlarda testi yapılarak arıza ve bakım gerektirmesi haline onarımı yapılan, yangın anında müdahale şansı tanıyarak itfaiye gelene kadar geçen hayati süre de yangının en azından yayılmasını önleyen veya diğer alanlara sıçraması olasılığına göre soğutma işlemlerinde kullanılan, orman yangınlarında hayati önem taşıyan mobil yangın söndürme sistemleridir. Bir traktör yardımı ile istediğiniz alanlara götürebileceğiniz, pompası ile suyu istediğiniz hızda püskürterek alevleri büyümeden söndürebileceğiniz yangın müdahale römorkları yangın yönetmeliğine göre 1000 metre kare üzerindeki çiftliklerde, kimyasal üretim yapan fabrikalarda, elektrik olmayan yerlerde kurulu olan işletmelerde, insanların yoğun olarak toplandığı kırsal konser ve toplanma alanlarında bulundurulması mecburi olan söndürme sistemleridir. Bu nedenlerden dolayı mutlaka bir yangın müdahale römorku bulundurmalı ve yangın anında müdahale ederek  yangının yayılarak insanlara zarar vermesini önlemelisiniz.

Yangın müdahale römorkları,  isteğe bağlı olarak daha büyük çaplarda temin edilebilir, bir çeşit yangın söndürme sistemi olarak işletmenin her yanına müdahale etme imkanı sağlayabilirsiniz. Benzer durumlarda kullanabileceğiniz yangın söndürme sistemi maliyetlerine göre daha uygun fiyatlara sahip olan yangın söndürme römorkları  mutlaka bir traktör veya kamyonet yardımı ilke taşıyabildiği için işletmenizde veya çiftliğiniz de bir kamyonet veya traktör de bulundurmanız gerekmektedir.