Yangın Güvenlik Hizmetleri

Yangın Güvenlik Hizmetleri

Yangın Güvenlik Hizmetleri

Kamusal kurum ve kuruluşların, sosyal tesislerin, tatil köylerinin, iş yerlerinin yangın anı ve sonrası güvenlik aydınlatma yalıtım sistemleri önemli bir yer tutmaktadır. Her zaman tetikte olup, önlem almak hem can kaybını en aza indirger, hem de mal kaybının yaşanmamasını sağlar.

Yangında aslolan ilk şey eğitimdir. Eğitimde bilinçli hareket eden kişiye kalan tek şey elindeki materyallerle yangın anına müdahale etmektir. Yangından korunma, söndürme için gerekli araçların yer tespiti önceden bilinmesi gereken bir konudur. “Yangın güvenlik hizmetleri” ile de yangında yaşanabilecek birçok olumsuzu en aza indirgemiş olmaktayız.

Yapıların risk sınıflarının belirlenmesi, yangın öykülerinin oluşumu, uygun sistemlerin seçimi, yangına karşı alınması gereken önlemler konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Yangın korunum sistemleri ile mühendislerle birlikte güncel hesap ve dizayn yazılımlarının desteği ile yangın standartları doğrultusunda projelendirme yapmak gerekir.

 “Yangın güvenlik hizmetleri” dediğimiz zaman akla gelenlerden maddeler halinde yazacak olursak;

  • Yangın alarm sistemi
  • Duman algılama sistemi
  • Davlumbaz içi yangın söndürme sistemi
  • FM 200 gazlı yangın söndürme sistemi
  • Pano içi yangın söndürme sistemi
  • Sprinkler söndürme sistemi
  • Yangın kapıları
  • Seyyar yangın söndürücü tüpler
  • Yangın dolapları

Hizmet verilecek olan tüm süreçlerde müşteri ihtiyaçları iyi analiz edilip, gerek duyulan ana sistemlerin elde edilmesi gerekmektedir. Sektöre ait teknolojik gelişmeler yakınen takip edilerek, müşteri istekleri doğrultusunda yol gösterilmelidir. Kalite sistemleri çerçevesinde tüm çalışanların en üst seviyede bilgi birikiminde olmasına firma olarak özen göstermekteyiz. Personel özelliklerinde olan çevre ve iş güvenliği bilincini müşterilere de yansıtarak yangın anında yapılması gerekenleri, yangın sonrasında yapılacakları en ince detayına kadar anlatmayı benimsemekteyiz.

İşletmelerin ihtiyaç duydukları sistemin kesinlikle yangın sonrasında edinilmemesi gerekliliğini savunmaktayız. Yangın öncesi yapılacak olan tedbirlerle sistemlerimiz kurularak önce müdahale saptamıyla yangın korunumu sağlanmaktadır. Yangın öncesi için yapılacak sistemlerde örneğin bir yangın alarm sistemi yangının büyümesini, acil müdahaleyi, can ve mal kaybını büyük ölçüde engellemiş olacaktır.

Bu yüzdendir ki firmamız olarak yangın olmadan “yangın güvenlik hizmetleri” ile ilgili bir sistemi edinmek, yangından sonrasında olabilecek olumsuzluklara karşı da diğer sistemleri kurdurmak için faaliyet göstermekteyiz. Can ve mal kaybını yaşatmamak için biz buradayız.